Ogród biblijny to nowe miejsce na religijnej mapie Gdańska, powstałe dzięki inicjatywie Sióstr Pallotynek.

To pierwszy tego typu projekt w Trójmieście, choć podobne miejsca funkcjonują już w Polsce i zagranicą. Miejsce służy edukacji, odpoczynkowi, medytacji i modlitwie. 

Aranżacja ogrodu skupia w sobie różne charakterystyczne punkty, odnoszące się do miejsc, postaci czy scen biblijnych. Wydarzenia znane z Biblii przedstawione są symbolicznie np. w formie kamienia z tryskającą wodą, który symbolizuje wydarzenie wyprowadzenia wody ze skały przez Mojżesza, opisane w Starym Testamencie.

Są tu również rośliny, które można znaleźć na kartach Pisma Świętego, ale także setki innych kwiatów i krzewów, które po prostu są dekoracyjnym uzupełnieniem tego miejsca.

Ten projekt ma nie tylko cieszyć oczy, ale też przekazywać  informacje. Można tu przyjść, usiąść, poczytać, odpocząć czy pomedytować.

Ostatnio na antenie Radio Gdańsk była krótka audycja poświęcona temu miejscu. Można ją odsłuchać na stronie https://m.radiogdansk.pl/audycje-rg/twoja-dzielnica/item/113295-ma-cieszyc-oczy-i-ksztaltowac-czlowieka-siostry-pallotynki-zapraszaja-do-ogrodu-biblijnego-na-gdanskich-siedlcach.

Również na antenie TVP3 w programie Panorama w dniu 28.07.2020 pojawiła się informacja zachęcająca do odwiedzenia Ogrodu Biblijnego w Gdańsku.

Ogród jest otwarty codziennie, a wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji mogą udzielić Siostry Pallotynki, z którymi można skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Wszystkie dane kontaktowe, a także zdjęcia z Ogrodu, są dostępne na stronie www.u-pallotynek.pl, w zakładce Ogród Biblijny.

Goście, którzy umówią się na spotkanie mogą liczyć na oprowadzenie po Ogrodzie z przewodnikiem (w tym celu najlepiej zadzwonić do Sióstr Pallotynek pod numer 691 089 038). 

Na podstawie własnych wrażeń z pobytu w Ogrodzie mogę szczerze polecić wizytę w tym zielonym zakątku Gdańska.

Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzin w Ogrodzie Biblijnym u Sióstr Pallotynek.

Jagoda Duma z Gdańska

Adres:

Ogród Biblijny przy Domu Sióstr Pallotynek

ul. Malczewskiego 144

80-114 Gdańsk

www.u-pallotynek.pl

Tel. 691 089 039