Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski oraz Fundacja „Życiu – Tak”  serdecznie zapraszają na:
 21 i 22 czerwca 2019 r.  RzeszówFilharmonia Podkarpacka
Wydarzenie poświęcone będzie zastosowaniu aktualnych osiągnięć medycyny w ochronie życia. Będzie to okazja do spotkania profesjonalistów zajmujących się opieką medyczną nad matkami i dziećmi, samorządowców, ludzi kultury, dziennikarzy, wreszcie rodzin – byłych, obecnych i przyszłych pacjentów.
Celem Kongresu jest poszerzenie wiedzy medycznej i udoskonalenie podejścia do człowieka cierpiącego, promocja godności człowieka i praw każdej istoty ludzkiej od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, obrona wolności sumienia zawodów medycznych i pacjentów oraz umocnienie duchowe chorych oraz tych, którzy troszczą się o zdrowie i życie innych.
Tematyka wykładów dotyczy m. in. aktualnych trendów w diagnostyce i leczeniu niepłodności oraz powtarzających się strat ciąży, konsekwencji epidemii cięć cesarskich oraz konsekwencji zaburzeń rozwoju perinatalnego w dorosłym życiu. Specjalna sesja będzie dedykowana funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych, w tym opiece nad kobietą ciężarną z niepełnosprawnością oraz hospicjom perinatalnym, przeznaczonym dla dzieci nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych, z wadami wrodzonymi lub genetycznymi.
Udział w Kongresie jest bezpłatny.
Wymagana rejestracja do dnia 31 maja 2019 r.
Formularz rejestracyjny dostępny na stronie:
Szczegółowe informacje o Kongresie oraz program wydarzenia na stronie:   http://naukawsluzbiezyciu.podkarpackie.pl
Departament Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
tel. 17 747 68 00    fax 17 747 68 01
zdrowie@podkarpackie.pl
Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych:
https://www.podkarpackie.pl/index.php/urzad/rodo

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4
35-010 Rzeszów, skr. pocztowa 17
centrala: (017) 850 1700
fax: (017) 850 1701
www.podkarpackie.pl/