Prosta i ciekawa jest propozycja internetowego konkursu dla dzieci i młodzieży, który towarzyszy peregrynacji relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej w placówkach służby zdrowia na terenie diecezji płockiej.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia wraz z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej Płockiej zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie internetowym „Błogosławiona Hanna Chrzanowska – Dama Miłosierdzia XX wieku”.

Uczestnikami tego konkursu mogą być dzieci i młodzież klas od IV do VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy w czasie trwania konkursu prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania konkursowe zamieszczone na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej: katechetyczny.diecezjaplocka.pl

Konkurs odbywa się w 10 etapach: w każdy piątek, od 11 lutego do 20 kwietnia, między godz. 19 a 20, będą zamieszczane trzy pytania, na które trzeba udzielić odpowiedzi w tym właśnie czasie. W każdy kolejny poniedziałek zostanie rozstrzygnięty jeden etap konkursu. Metodą losowania nagrodę w każdym etapie otrzymają trzy osoby. W następny piątek rozpocznie się kolejny etap i pojawią się nowe pytania.

Źródło: Gość Niedzielny