
Warszawa, 12 maja 2026 roku
Drogie Panie i Panowie,
Pielęgniarki i Pielęgniarze,
Położne i Położni,
Z okazji Międzynarodowego Święta Pielęgniarek i Położnych wyrażamy głęboką wdzięczność za Wasze zaangażowanie i troskę o chorych i pacjentów.
Ogarniamy Was życzliwą pamięcią tym serdeczniej, że w bieżącym roku Państwa środowisko obchodzi 35-lecie powstania samorządu.
Wasza samarytańska misja, posługa człowiekowi oczekującemu pomocy
jest wkładem w budowanie klimatu pokoju między ludźmi.
W Waszych postawach lampa ludzkiej dobroci nie jest ukrywana
pod korcem, lecz świeci dla wszystkich – kruchych i słabych, chorych
i cierpiących.
Wszystkim Wam życzymy, by codziennie realizowała się wzajemna środowiskowa solidarność i terapia ufności. Pamiętamy o szczególnie trudnej obecnej sytuacji chorych i personelu medycznego. Nie zapominamy o Waszych Koleżankach i Kolegach doświadczających kryzysów samotności
i choroby, o zasłużonych Seniorach.
Niech Wasza wytrwałość i pogoda ducha, wsparta profesjonalizmem
oraz gotowością serca, by zawsze służyć, stawały się orężem w służbie dobru
i pokojowi.
Przyzywając szczególnego wstawiennictwa bł. Hanny Chrzanowskiej
i kandydatki do chwały ołtarzy, Stanisławy Leszczyńskiej, zapraszamy
na 102. Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę.
Z modlitewną pamięcią
/-/ Bp Romuald Kamiński
Przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia
/-/ Ks. Arkadiusz Zawistowski
Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia







