8 lutego w Śródmiejskim Centrum Klinicznym w Warszawie miało miejsce spotkanie zapowiadające Światowy Dzień Chorego. Udział w nim wzięli: bp Romuald Kamiński, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, lek. med. Anna Skrobisz i dr Leszek Borkowski. Uczestnicy konferencji odwiedzili też chorych i spotkali się z personelem szpitala.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

EpiskopatNews@EpiskopatNews

BpRomualdKamiński,przew.Zespolu KEP ds.Duszpasterstwa Służby Zdrowia: mając świadomość tego, że jesteśmy obdarowani, myślmy o tym, co możemy ofiarować innemu człowiekowi. Nasza posługa jest włączaniem się w to, co jest darem BozejOpatrznosci.

Diecezja Wwa-Praga@Diecezja_DWP

Minister @MinZdrowia @SzumowskiLukasz: zwróćmy uwagę, jak bardzo praktyczny był ewangeliczny Samarytanin. Opatrzył chorego, umieścił w bezpiecznym miejscu i za to zapłacił. Wykonał wszystkie zadania, które powinna wypełniać służba zdrowia.@EpiskopatNews @RadioWarszawa

EpiskopatNews@EpiskopatNews

Lek. med.AnnaSkrobisz, kardiolog: od chorych wiele się uczę. Praca lekarza ma wymiar humanizmu,to spotkanie dwóch osób.

EpiskopatNews@EpiskopatNews

DrLeszekBorkowski, prezes fundacji : jeśli chcesz być profesjonalistą musisz dobrze odnosić się do pacjenta. Warto podnieść poziom empatii do chorych.

Kliknij na poniższe zdjęcia, aby zobaczyć album ze spotkania na Flickr:

Dzień Chorego - Konferencja Prasowa - 8 lutego 2019 r.

 

Posłuchaj:

***

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w 1992 roku i wyznaczył na obchody tego dnia przypadające 11 lutego wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. W tym roku centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w Kalkucie w Indiach, mieście św. Matki Teresy, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości.

BP KEP